Na papieri to končieva 2

p2220970m.jpgTento článok je reakciou na komentár k článku Na papieri to končieva. Autor príspevku Izki tam tvrdí: Zdravim. Moj nazor je znacne odlisny. V dobe velkych lcd monitorov, lcd
televizorov a dgitalnych ramcekov sa zaujem po tlaci fotografii vytraca. Malokto
ma nutnost tlacit velke mnozstva fotografii, samostatne fotograficke tlaciarne
su podla mna prezitkom.

Čítať ďalej...

Na papieri to končieva

photo_r285_lifestyle_mid.jpgKoncovým prvkom domácej digitálnej komory je tlačiareň. V tejto dobe vďaka vývoju nie je problém tlačiť doma vysokokvalitné fotografie na úrovni fotolabu. Z vlastných skúseností ale tvrdím, za určitých podmienok, kvalitu dosiahnem doma lepšiu. Týmto článkom, trošku oneskorene po roku, ukončujem seriál Digitálna komora.

Čítať ďalej...

A čo s filmom ?

Reflecta X2 scanMám tu kúsok dole článok o LOME, je to klasika, fotí sa s ním na film. Dobre, vyfotím film, a čo ďalej s tým filmom? Mám inú možnosť ako s ním ísť do labu?
To sú mi ale komplikácie....;-)

Čítať ďalej...

Lomo, preview

000029.jpgLomo znamená Leningradskoje Optiko- Mechaničeskoje Objedinenije. Lomo kazí fotky. Vinetuje, kazí kresbu, mení farby podla seba a vôbec veľmi zle sa s ním fotí. A práve preto s ním fotím veľmi rád.Pohodový

Čítať ďalej...

Skutočne jednoduché zmenšovanie fotiek.

pr_log.jpgStále sa stretávam s tým, že zmenšenie fotografie pre internet, alebo mail, môže byť pre veľa ľudí priveľmi zložité a zdĺhavé. Riešenie, ktoré vám ponúkam, už snáď ani jednoduchšie nemôže byť.

Čítať ďalej...

Digitálna komora

termaltake_mambo.jpgAk použijem spojenie : digitálna komora, niekto môže tápať, čo vlastne myslím. Ak poviem, PC/počítač vhodný na spracovanie fotografií, je všetko hneď jasnejšie. Pokračujem teda vo vytváraní kompromisov, pretože aj tu je pre mňa pomer cena/výkon najdôležitejší.

Čítať ďalej...

Firefox pre fotografov 2

firefox.jpgĎalší výborný doplnok pre Firefox som objavil nedávno. Popravde, času mám málo, takže som naň narazil skôr náhodou a našiel som si trocha času i na tento článok. Pokiaľ Firefox nepoužívate, môže byť tento článok tým, ktorý vás o jeho možnostiach presvedčí (alebo aj naopak ;-))

Čítať ďalej...

Prenosné programy

gimp_spustenie.jpgZnie to skoro ako prenosné choroby, ale je to podstatne príjemnejšia záležitosť. :-D Doba prenosných USB kľúčov a iných zariadení je tu. Jednou veľmi dobrou možnosťou ich využitia je nosiť zo sebou svoje programy. Ľahko sa vám môže totiž stať, že budete svoje fotky upravovať na cudzom počítači.

Čítať ďalej...

Vzťah na celý život.

JabkaNa mojich fotografiách sa nedá nevšimnúť opakujúci sa motív. Nie je to nič zvláštneho, pretože väčšinou fotím prírodu a teda tohto motívu je prirodzene v prírode dostatok. Preto to nikomu nemusí pripadať zvláštne. Veď určite v tomto nie som sám a veľa ľudí má podobné pocity a zaujatie. Moja fascinácia týmto prírodným výtvorom je hlboká a dávna.

Čítať ďalej...

Programy pre všetkých

200705272043_ra.pngNedávno som narazil na dva zaujímavé programy. Kto hľadá free alternatívu k Photoshopu, mohol by tomuto článku venovať trochu svojho času.

Čítať ďalej...

Eizo znamená: Vidím.

eizo.jpgČo je pre fotografa najpodstatnejšie ? Vidieť výsledok svojho snaženia. Ak vynecháme zobrazovanie náhľadov na displeji fotoaparátu a nebudeme sa momentálne venovať ani papierovej forme fotografie, zostáva monitor, ako najdôležitejšie ohnivko v digitálnej komore.

Čítať ďalej...

Firefox pre fotografov.

firefox.jpgO tom, že Firefox vo verzii 2.0 je vynikajúci internetový prehliadač, niet pochýb. Na to, čo ponúka pre priateľov fotografie, som sa pozrel už dávnejšie a musím povedať, že sú to sqelé pomôcky na prácu s fotografiou na internete. Zopár tipov Vám teraz ponúkam.

Čítať ďalej...

Prosíme nefotiť!

nefotit.jpgPri dnešnom pohľade do archívu som si uvedomil, že mi tu chýba táto moja fotečka, ktorú mám rád pre jej veselú púť internetom. Myslím, že sa mi do blogu hodí, rovnako ako text, ktorý ju doprevádzal. Je to pekná ukážka toho, keď zaujímavý text urobí z priemernej fotky niečo viac. :-D

Čítať ďalej...

Joomla SEF URLs by Artio