p2220970m.jpgTento článok je reakciou na komentár k článku Na papieri to končieva. Autor príspevku Izki tam tvrdí: Zdravim. Moj nazor je znacne odlisny. V dobe velkych lcd monitorov, lcd
televizorov a dgitalnych ramcekov sa zaujem po tlaci fotografii vytraca. Malokto
ma nutnost tlacit velke mnozstva fotografii, samostatne fotograficke tlaciarne
su podla mna prezitkom.

Samozrejme to nie je nevyhnutné, aby sme každú fotografiu tlačili. Ak si kúpime fotografickú tlačiareň, či už samostatnú, alebo multifunkčný prístroj, vyskúšať ju priam sa ponúka (mimochodom kvalita tlači fotografií u multifunkčných tlačiarni v lowende v poslednej dobe výrazne stúpla).
A má to aj ďalší rozmer. Asi každý už zmazal omylom, či technickou chybou nejaký súbor, dokument, fotografiu, ktoré sa už nedali nahradiť. Ja som si napríklad zlomil DVD s fotkami, za ktorými mi je ľúto stále, a sem tam za čas sa pustím do hľadania, či som ich náhodou neuložil inde. Márne. Keby som si ich však vytlačil...
Jasné, aj tlačené fotografie sa dajú stratiť, nedajbože môže človek vyhorieť, ale je to menej pravdepodobné ako stlačiť jedno tlačítko Delet.
A potom...
...urobil som si malý test. Pustil som hosťom fotografie na LCD televízii a ponúkol aj tlačené fotografie. Tlačené mali väčší úspech. Samozrejme, ak by som im voľbu neponúkol, museli by stačiť aj tie virtuálne a určite  stačili.
Napokon tlač nám umožní jednu základnú vec: výber. Málokto si dáva do fotolabu vytlačiť všetky tie stovky fotografií z dovolenky, alebo z nejakých rodinných akcií. Musí sa tým balastom prehrýzť až k podstate, k tým pár záberom, ktoré ukáže rodine, kolegom a prateľom, a ktoré budú mať tu pravú informačnú hodnotu. Možno to budú práve tie zábery, ktoré trebárs za 100 rokov budú zdobiť album nejakého gay twink porn
naked celebrities
gay bareback sex
3d hentai porn
Latina Porn
nude celebrities
cartoon porn videos
naked celebrities
celebrity porn
hamster mobile porn
vášho potomka a budú mu niečo hovoriť o vás.
Pri dnešnom takom ľahkom cvakaní digitálnym fotoaparátom, keď ľudia naozaj nerozmýšľajú o tom, čo odfotia, sa môže stať, že ani žiadny dobrý zaber nenájdete!
Takže už na úplnom začiatku, pri fotení, to chce myslieť na ten posledný krok, na tlač, a povedať si v duchu: ako by to vypadalo na papieri, to, čo práve fotím?

p2220969m.jpg

A ako to bude v budúcnosti?
Staršia generácia uprednostňuje práve papier, mladší internet, či úložné disky, teda virtuálne prezentácie a dátové úložne. Viem si predstaviť, že týmto smerom to pôjde, a nakoniec to tak dopadne, že fotografie sa tlačiť prestanú úplne. Digitálne rámčeky, LCD papier a ďalšie vynálezy, či inovácie éru tlačených fotografií napokon ukončia. Ale nebude to hneď zajtra, ani za pár rokov, ale nakoniec to tak možno dopadne. Ale vytlačenú fotografiu aj tak nikto nevyhodí.

Poznámka: ďakujem Izkimu za inšpiráciu.

Joomla SEF URLs by Artio
Share on Myspace