gimp_spustenie.jpgZnie to skoro ako prenosné choroby, ale je to podstatne príjemnejšia záležitosť. :-D Doba prenosných USB kľúčov a iných zariadení je tu. Jednou veľmi dobrou možnosťou ich využitia je nosiť zo sebou svoje programy. Ľahko sa vám môže totiž stať, že budete svoje fotky upravovať na cudzom počítači.

Poviem vám, že trápiť sa so svojou fotkou v cudzom počitači, pripadne v internetovej kaviarni, keď chýbajú známe programy, alebo vôbec chýbajú, a chcete zmenšiť fotografiu, alebo len upraviť histogram, aby ste ju mohli hneď z dovolenky, trebárs z Makarskej, poslať do súťaže, nie je nič príjemné.
Riešenie môže byť jednoduché. Ak používate open source program GIMP, stiahnite si mobile teen porn
naked celebrities
Anal Porn
naked celebrities
celebrity porn
gay twinks
toon porn
nude celebrities
adult anime
hardcore gay sex
jeho portable-prenosnú verziu.
gimp_instalacia.jpgVýhodou je bezproblémová inštalácia, vlastne žiadna inštalácia nieje, ide len o rozbalenie súborov a knižníc niekde na váš počítač, napríklad na plochu. Je to viac jazyková verzia a plne podporuje češtinu i slovenčinu. Jazyk sa automaticky zvolí pri zapnutí programu podľa nastaveného jazyka vašich Windows. Z plochy si ho skopírujte na Flešku, alebo na pamäťovú kartu, ktorú používate vo fotoaparáte(ak nemáte USB kľúč) Pri dnešných veľkostiach kariet vám 32MB program zaberie minimálny priestor. Stačí vložiť kartu do čítačky a máte pohromade program i svoje fotografie v cudzom počítači.
GIMP Portable môžete samozrejme používať aj priamo zapnutím z plochy. Ako ho vlastne
gimp_start.jpgzapnúť? Stačí kliknúť na ikonku. Potom nasleduje načítanie do operačnej pamäti. To je vlastne jediná nevýhoda prenosných programov, chvíľu to totiž trvá, rádovo môže aj niekoľko desiatok sekúnd, minúty.
Ak ste doteraz mali problémy s inštaláciou Gimpu, prípadne vám nefungoval vo Windows tak ako má (viem, že sa to môže stať a mnoho ľudí to odradí), teraz sa nemusíte báť, program funguje skutočne ok.
Neholdujete Gimpu? Nevadí, ak ste vlastníkom Zoner Photo Studia, prípadne máte jeho free verziu a neradi sa lúčite s týmto dobrým kamarátom, môžete ho nosiť tiež zo sebou. Stačí si skopírovať na USB kľúč inštaláciu z Filesov. Typicky: C:\Program Files\Zoner\Photo Studio 9. ZPS sa potom spúšťa kliknutím na ikonku start v zložke program.

Nedávno som sa stretol dokonca s portable verziou Adobe Photoshopu, nie je mi však jasná licenčná politika tejto verzie, preto tu odkaz neuvádzam, jednoducho len konštatujem, že takáto verzia je. :-D
Samozrejme zo sebou môžete nosiť ďalšie užitočné programy, ako office, vypaľovací, alebo čítač pdf. A to všetko v cz/sk. Niektoré ďalšie programy nájdete na stránkach Portableapps.

Joomla SEF URLs by Artio
Share on Myspace