google na hlavnu

Tipy na víkend

Hrad Sklabiňa

Hrad SklabiňaJe to trochu smutný príbeh. Hrad Sklabiňa tu mohol byť. Zachovalý aspoň z väčšej časti. Nebyť II.svetovej vojny a dôslednosti nemeckých vojsk v protipartizánskom boji.
Čítať ďalej: Hrad Sklabiňa

Oravský hrad

Oravský hradZachovalý rozsiahly hrad sa týči na strmom vápencovom brale (bralový útes Skrušinského pohoria) priamo nad obcou Oravský podzámok vo výške 112 metrov nad hladinou rieky Orava (607 m.n.m.). Hradné bralo, zvažujúce sa tromi terasami, sa stalo základom pre súbory budov horného, stredného a dolného hradu. Hrad je národnou kultúrnou pamiatkou. Podobne ako mnohé iné na Slovensku začali hrad  budovať na mieste starého dreveného hrádku po tatárskom vpáde v roku 1241.

Čítať ďalej: Oravský hrad

Hrad Čachtice

Hrad ČachticeAk poviem Čachtice, hneď každého napadne to druhé: Bátorička. Hrad Čachtice je pevne spojený s touto osobnosťou. Kvôli Alžbete Bátoriovej sa meno hradu Čachtice vyslovuje v mnohých jazykoch na celom svete. V poslednom období sa o Alžbete Bátoriovej hovorilo viac. Malo to svoje dôvody.
Čítať ďalej: Hrad Čachtice

Hrad Branč

BrančNa malebnom Záhorí medzi Sobotištom a Myjavou nájdete zrúcaninu veľkého hradu Branč. Vybrali sme sa tam na malý neskoro-jesenný výlet.
Čítať ďalej: Hrad Branč

Štefánikova mohyla na Bradle

MohylaPísať Milanovi Rastislavovi Štefánikovi sa môže zdať nosením dreva do lesa, preto len pripomeniem pár vetami, komuže to Oslobodený národ Československý, postavil mohylu na Bradle.
Čítať ďalej: Štefánikova mohyla na Bradle

Amsterdam - najliberálnejšie mesto Európy

AmsterdamO Amsterdame ste určite, ako ja, počuli všeličo. Oficiálno - neoficiálne sa hovorí o ňom, ako o meste predajnej lásky a ľahkých drog.
Ako je to teda? Navštívil som, nasal atmosféru plnú sladkého dymu a červených svetiel a....a všetko je to pravda. Amsterdam je naozaj taký... ale všetko pekne poporiadku.
Čítať ďalej: Amsterdam - najliberálnejšie mesto Európy

Hrad Vršatec - miznúci v lese

Lúka pod hradomMyslel som si, že stredné a horné Považie dôkladne poznám a nič ma už tu u nás nemôže prekvapiť, ale mýlil som sa. Stačilo pri Ilave na diaľnici smerom na Žilinu otočiť hlavu do ľava a to skalné bralo nemohlo ostať nepovšimnuté. No a čože to je za skalný útvar? Vršatské bralo. A ako taká strategická vyvýšenina, nemohol obísť pozorné oko staviteľov hradov v 13. storočí.
Čítať ďalej: Hrad Vršatec - miznúci v lese

Veľký Fatranský Kriváň

Fatranská jeseňKriváň celebrity sex tapes
Shemale Porn
animated porn
naked celebrities
mobile porn tubes
celebrity porn
gay cocks
hentai tentacle porn
gay fuck
naked celebrities
v našom povedomí znamená symbol nášho národa, ale to sa jedná o Tatranský Kriváň. Fatranský Kriváň a s ním celý hlavný hrebeň Malej Fatry je nádherným kútom našej malej krajiny. A najvyšším bodom nášho najmenšieho Národného parku.

Čítať ďalej: Veľký Fatranský Kriváň

Strana 10 z 12

Phoca Facebook Comments