google na hlavnu

Tipy na víkend

Hrad Lietava - nedobytná pevnosť pokorená časom.

Hrad LietavaV srdci krásnych lesov, južne od Žiliny, kúsok od trasy Žilina – Rajec sa vypína zrúcanina hradu Lietava. Je to po Spišskom hrade rozlohou druhý najväčší hrad na Slovensku. Svojho času bol považovaný za nedobytnú pevnosť, keďže sa ho nepriateľom nikdy nepodarilo dobyť.

Čítať ďalej: Hrad Lietava - nedobytná pevnosť pokorená časom.

Dečínsky Snežník

Samojedi po štarteKeď som v zime 2005 fotil preteky psích záprahov na Dečínskom Snežníku, nevedel som, že to budú predposledné. Posledné dva ročníky boli zrušené, takže spomienky a fotografie majú ,, cenu zlata“.
Čítať ďalej: Dečínsky Snežník

Lednice

Mestečko Lednice sa nachádza v ČR neďaleko Břeclavy. Je známe svojím rovnomenným štátnym zámkom.Pri vstupe do mestečka vás ohromí nádherný pohľad na majestátnosť zámku.

Jeho dnešná podoba je novogotická z roku 1846-1858.

Čítať ďalej: Lednice

Hradčany

Chrám sv.VitaZ rodinných dôvodov sme sa na jeseň 2007 na pár dní ocitli v Prahe. Ostalo nám pár hodín na prechádzku. Tak sme sa teda vybrali, kam inam, na Hradčany. ;-)

 

Čítať ďalej: Hradčany

Manínska tiesňava

Manínska tiesňavaV tieto pekné prvé jarné dni sme sa neudržali a v jedno nedeľné popoludnie sme si urobili malú prechádzku do ďalšieho krásneho kúta našej krajinky. Manínsku úžinu nájdete za Považskou Teplou, kúsok od Považskej Bystrice. Ponúkam vám zopár obrázkov a zopár informácií.

 

Čítať ďalej: Manínska tiesňava

Strana 12 z 12

Phoca Facebook Comments