google na hlavnu

Tipy na víkend

Považský hrad

povazsky hradPovažský hrad (alebo tiež Bystrica) bol postavený na strmom predhorí Javorníkov na brehu Váhu v nadmorskej výške 437 m v druhej polovici 13.storočia na ochranu dôležitej cesty. Nachádza sa iba 4 km na sever od centra Považskej Bystrice, na pravom brehu Váhu. Prístup na hrad je z Považského Podhradia.

Čítať ďalej: Považský hrad

Hrad Červený Kameň

Hrad Červeny KameňČervený Kameň sa vypína nad obcou Častá na okraji Malých Karpát a na hrane údolia potoka Gidra vo výške 339 m.n.m. Táto mohutná protiturecká pevnosť, spájaná s českou kráľovnou Konstanciou Uhorskou, býva právom pokladaná za jeden z najkrajších a najzachovalejších slovenských hradov.
Ak si chcete urobiť nedeľný výlet do zaujímavého a krásneho prostredia je návšteva tohoto dostupného hradu priam ideálnym nápadom.

Čítať ďalej: Hrad Červený Kameň

Vysoké Tatry - Štrbské pleso

Štrbské plesoNedeľná prechádzka v krásnom prostredí v túto naozaj peknú jeseň? Poďte na Štrbské pleso! Tu sa môžete kochať krásou tatranskej prírody a nadýchať sa čistého vzduchu. A ak si trúfate, tak práve odtiaľto môžete vyraziť na najkrajšie tatranské túry.

Čítať ďalej: Vysoké Tatry - Štrbské pleso

Hukvaldy, hrad a les

HukvaldyV opisu histórie hradu Hukvaldy sa spomína, že v 19. storočí sa olomouckí biskupi pokúsili premeniť hrad na romantické miesto. Ďalej sa spomína, že sa im to nepodarilo. V dnešnej podobe, pod vplyvom melancholického počasia, sme sa ale zhodli, že to JE romantické miesto. Veď prevažnými návštevníkmi boli mladé i staršie páriky a hrad i les ponúkajú množstvo romantických zákutí. Je priam stvorený na zamilované prechádzky.

Čítať ďalej: Hukvaldy, hrad a les

Přemyslovský hrad v Olomouci

Arcidiecézne múzeum v OlomouciAreál Olomouckého hradu patrí k miestam, ktorého história sa počíta na tisícky rokov (najstaršie nálezy sú staré 6000 rokov). V jeho priestoroch sa nachádza mladé Arcidiecézne múzeum, ktoré tento mesiac oslávilo päť rokov od otvorenia. Jeho bohaté zbierky však smelo môžu konkurovať omnoho starším európskym múzeám. Veď za tisíc rokov trvania biskupstva, sa tu podarilo nazhromaždiť cirkvi úžasné umelecké skvosty.

Čítať ďalej: Přemyslovský hrad v Olomouci

Spišský hrad

Spišský hradDlho sme chystali na jeden z najväčších hradných areálov v Európe a určite najväčší na Slovensku. Až túto jar nám to konečne vyšlo. Navštívili sme Spišský hrad. Dominanta Spiša v jej krásnom prostredí a za pekného počasia je vskutku fotogenická!

Čítať ďalej: Spišský hrad

Sobášny palác v Bytči.

Sobášny palác v BytčiPred dvoma rokmi, v októbri 2009, bol po dvojročnej rekonštrukcii otvorený Sobášny palác v Bytči. My sme tam boli nakuknúť túto jar a veľmi sa nám páčilo. Veru, dielo sa naozaj vydarilo, veď podľa tlače tá oprava stála celkovo 2,145 mil. €.

Čítať ďalej: Sobášny palác v Bytči.

Nízke Tatry - Ďumbier, Chopok a Dereše

ChopokChopok (2024m.n.m.) je tretí najvyšší vrchol Nízkych Tatier (Ďumbier - 2043m, Štiavnica - 2025m).
Nachádza sa na hlavnom hrebeni, medzi vrcholmi Dereše (2004m) a Ďumbier. Blízko vrcholu sa nachádza Kamenná chata, konečná stanica lanovky i meteorologická stanica.
Chopok celeb sex tapes
naked celebrities
black gay
toon porn
mobile porn tubes
videos gays
Naked Girls
naked celebrities
celebrity porn
hentai tentacle porn
je, podľa dlhodobého meteorologického merania, naj-veternejšou slovenskou horou. Patrí k najväčšej zásobárni snehu na Slovensku, spoločne s Lomnickým sedlom.

Čítať ďalej: Nízke Tatry - Ďumbier, Chopok a Dereše

Strana 8 z 12

Phoca Facebook Comments