Tipy na víkend

Hrad Nitra - svedok Veľkej Moravy

Nitriansky hradNitriansky hrad je mnohokrát prestavaný hradný komplex na vrchole skalnatého vrchu (218 m.n.m.) obtekanom riekou na úpätí bájneho Zobora. Hrad je pamätníkom mnohých stáročí, viažu sa k nemu významné historické, politické a spoločenské udalosti a ako jeden z mála slovenských hradov napriek častým pohromám si zachoval sídelný funkčný ráz až do našich čias. Týčiaci sa 60 m nad stredovekým centrom rovnomenného krajského mesta tvorí hrad výraznú dominantu. Od praveku ho mali v oku kultúry prechádzajúce cez naše územie.

ZOO Zlín-Lešná, najkrajšia zo všetkých

Zoo LešnáZlínska celeb sex tapes
naked celebrities
black gay
toon porn
mobile porn tubes
videos gays
Naked Girls
naked celebrities
celebrity porn
hentai tentacle porn
zoo v Lešnej pri Zlíne je po pražskej Tróji druhou najnavštevovanejšou v Českej rebuplike. Jej veľkou prednosťou je, že je prehľadne rozdelená podľa svetadielov. Navyše sa priebežne stále modernizuje. Každoročne ju navštívi viac ako pol milióna návštevníkov. Členenie areálu podľa kontinentov je totiž prehľadné a atraktívne.

Kláštor Skalka - najstaršia Uhorská legenda

skalkaVyčnievajúci chrbát Bielych Karpát do údolia pri starom koryte Váhu, Skalka, ukrýva k sebe prilepený opevnený stredoveký kláštor Veľká Skalka, a kúsok ďalej sa nad údolím vypína dvojvežový kostol Malá Skalka, najstaršie pútnické miesta na Slovensku.
Že ste o nich nepočuli, rovnako ani o legende sv.Andreja-Svorada a jeho verného učeníka sv. Beňadika?
Tak čítajte ďalej a možno to bude pre vás vhodný tip na rodinný výlet. A ak sa sem vyberiete, určite oceníte mystickú atmosféru, ktorú nie je možné si nevšimnúť.

Tajomný hrad Brekov

 

Cestou zo Strážskeho do Humenného nemôžete prehliadnuť zrúcaniny hradu Brekov, ktorý sa vypína nad údolím Laborca (280 m.n.m.). Hrad stojí na zdanlivo neprístupnom vrchu, dá sa k nemu však celkom pohodlne dostať.Je vzdialený len pol kilometra od kostola v obci Brekov.

Karlova Studánka - vitajte v raji

V srdci Jeseníkov, pod druhým najvyšším vrchom Čiech (Praděd, 1492 m n.m.) leží legendami opradená Karlova Studánka (800 m n.m.). Pritom je to pomerne nová obec - prvé zmienky o liečivých prameňoch pochádzajú zo začiatku 18. storočia a kúpele tu založil v roku 1780 najmladší syn Márie Terézie Maxmilián II. - František. Svoj názov kúpele získali po prvom habshurskom vojvodcovi, ktorý porazil Napoleona.

V žiari slnka - Malý Horeš

 

Vínne pivnice Malý HorešNa juhu Východoslovenskej nížiny, na južnom úpätí Kráľovských kopcov kúsok pod Kráľovským Chlmcom leží typická nížinná obec Malý Horeš. Ak ju tu chcete nájsť, je istejšie, ak sa pýtate na Kisgéres - lenže to zasa riskujete, že nebudete rozumieť odpovedi.

Kláštor Krásny Brod

Krasny BrodNie som vyznavačom all inclusive dovoleniek, počas ktorých iba počítate koktejly a nudíte sa pri pohľade na opálené telá. Radšej sa len tak zoberiem(e) (aj s manželkou a občas sa k nám pridá ďalší pasažier) a ideme na výlet. A nemusí to byť práve na opačný koniec sveta. Naším cieľom bol tentokrát kláštor Krásny Brod.

Hrad Beckov - po opravách skrásnel.

Hrad BeckovKaždý, kto prechádza na strednom Považí okolo Beckova venuje určite pár pohľadov tejto veľkej zrúcanine na šesťdesiat metrov vysokom vápencovom brale na ľavom brehu Váhu. Necelé tri roky bol Beckovský hrad zavretý, opravovali ho. Od začiatku tejto sezóny je opäť sprístupnený verejnosti.