Mestečko Lednice sa nachádza v ČR neďaleko Břeclavy. Je známe svojím rovnomenným štátnym zámkom.Pri vstupe do mestečka vás ohromí nádherný pohľad na majestátnosť zámku.

Jeho dnešná podoba je novogotická z roku 1846-1858.


Interiér zámku si môžete pozrie v dvoch okruhoch, pričom každý sa platí samostatne.
skleníky Prvý sa nachádza na prízemí. Vstupná hala vás očarí nádherne vypracovaným dreveným schodišťom a prvým z mnoho zlatých lustrov. Určite vás zaujme aj točité schodište vyrobené z jedného stromu, v ktorom sa nenachádza ani jediný klinec. Je jemne vypracované a je prácou troch majstrov.Sú na ňom vyobrazené prírodné motívy a tri zvieratká, podpisy majstrov.
Pri druhom okruhu môžete vidieť rôzne salóniky a komnaty, ktoré majú nádherne tapetované steny. Spomeniem aspoň čínsky. Spálňa obývaná Sofiou Esterhazyovou, animated porn
naked celebrities
naked celebrities
celebrity nudes
gaysex
best mobile porn
hardcore gay sex
Teen Porn
hentai porno
celebrity porn
neskôr Aloisiou z Lichtenštejna má jemne vypracované drevené obklady stien a ako všade, aj tu je vidieť prácu zručných majstrov.
Sú tu aj kúpelne s veľkými vaňami do ktorých sluhovia nemuseli ručne nosiť teplú vodu ani ju vynášať. Všetko tu mali zaujímavo vyriešené.
Ako každý hrad či zámok,aj Lednice sú opradené mnohými legendami.
Lednický minaret Ďalšou zaujímavosťou zámku je jeho centrálne vykurovanie prieduchmi v podlahe, pričom v lete slúži ako klimatizácia. V rytierskom sále nájdete mnohé druhy brnenia, ale len jedno je pravé ktoré patrilo majiteľovi zámku. Cez jedno z presklených dverí môžete vidieť inú zaujímavosť.Minaret. Ten si dal zámocký pán postaviť po návrate z jednej zo svojich ciest. Dostanete sa k nemu cez rozľahlý park troma spôsobmi: prechádzkou po mnohých chodníkoch či môžete využiť jazdu v otvorenom koči, alebo sa môžete previezť na lodičke po kanály. Jeho výška je 60m a má 302 točitých schodov. Pre ľudí ktorí majú závrate z výšok, odporúčam vyjsť len na prvé poschodie. Má tri samostatné vyhliadky vždy po 20m. Z minaretu je vidieť celé okolie z priľahlými pamiatkami, Janov hrad(lovecký zámoček), peklo(zrúcaninu)a iné. Zámok má aj skleník, v ktorom sa nachádzajú rôzne druhy rastlín aj vzácnych. Ďalšie kvety a stromy nájdete v zámockom parku, ktorý je jeden z najväčších v ČR a je nádherný.
Kto má rád rybičky a iné vodné tvory si tiež príde na svoje, pretože priamo v areáli zámku je akvárium Malawi.

Môj dojem zo zámku Lednice je veľmi dobrý,aj keď sa tam vykonávajú reštauračné práce a nie všetko je tip top. Negatívum vidím v tom, že v zámku sa nesmie nikde fotiť. Lednický zámokTakže ak si nekúpite žiadne brožúri, tak vám zostanú iba spomienky v hlave a nemôžete ich ukázať svojím blízkym. Ak som vás zaujala a chceli by ste sa tam pozrie, tak vám odporúčam si pozrieť stránky www.zamky-hrady.cz, kde sa dozviete informácie o návštevnej dobe a vstupnom.

Ďalšie fotografie môžete vidieť u Mirky  a u Radka Pekaríka .

 

 

Minaret
Minaret
Minaret

 

 
Zväčšiť mapu