PustevnyNájsť trocha snehu, alebo kúsok ľadu počas tejto suchej a slabej zimy sa môže zdať pomaly zázrakom. Všetky tradičné zimné podujatia sú v ohrození. Napríklad preteky psích záprahov na Donovaloch museli zrušiť. Ale na Pustevnách sa Snehové kráľovstvo zmenilo na Ľadové a v, aj keď neľahkých, podmienkach tu môžete stráviť niektorý deň tohto víkendu.

Aj tohto roku sa na Pustevnách uskutočňuje prehliadka ľadového sochárstva.
Napriek nepriazni počasia sa v sobotu 11. januára začal 16. ročník Snehového kráľovstva.
Organizátori si poradili zaujímavým spôsobom. V mraziarňach si nechali zmraziť na -25 stupňov 20 ton ľadu v menších blokoch, ktoré potom pospájali a ukryli do veľko-kapacitného stanu.
Umelci z Čiech a blízkeho Polska pomocou svojich nástrojov dali tomu všetkému tvar a možno aj dušu. Ale ak výsledok porovnáte s predošlými ročníkmi, može ten dnešný pôsobiť troška sparťansky.
V stane sa nachádza teda len asi desať sôch, súsoší, či ľadových plastík a vstupné 75 Kč pre dospelú osobu, alebo 55 Kč pre trojročné dieťa sa nám zdá trochu priveľa.
Možno to trochu kompenzuje možnosť urobiť si foto na Ľadovom tróne, ktorý sa stal napokon aj víťazným exponátom. Len si tam dajte pozor ak naň poleziete. Strašne sa tam šmýka.  ;-)

Pustevny Pustevny Ľad Ľad 
 Ľad  Ľad  Ľad  Ľad

gallery icon
Na Pustevny sa však neprichádza len za Snehovým kráľovstvom. Oplatí sa tu prísť však nielen kvôli ľadovým sochám.
Súbor turistických stavieb z roku 1895 od slovenského architekta Dušana Jurkoviča, ktorý projektoval pre Pohorskú jednotu Radhošť vo Frenštáte je veľkým magnetom. Sú krásne zrenovované podľa pôvodných Jurkovičových návrhov, ktoré boli v roku 1996 objavené v Bratislavskom štátnom archíve. Potom je tu rozhľadňa z roku 1897 a samozrejme socha Radegasta na novej ceste na vrchol Radhošti. Tam sa ešte nachádza súsošie Cyrila a Metóda s malou kaplnkou.
Je samozrejmé, že o množstvo návštevníkov je postarané. Dospelí sa môžu zohriať teplou medovinou, punčom, alebo svařákom a deti tie dlhé desiatky minút v rade pred stanom rozveseľujú “komedianti” zo svojim rozprávkovým programom.  A všade sú stánky zo všeliakým tradičným tovarom. Dobroty ako Štranberské uši, trdelníky a frgále potešia každý maškrtný jazýček. Alebo výrobky z dreva a ovčej vlny.
Nuž zima nás v tom zástupe čakajúcich na Snehové kráľovstvo aj tak pekne potrápila, ale nevadí, veď možno to bolo v tejto zime naposledy. 
Na hamster mobile porn
gay group sex
celebrity porn
Hardcore Porn
hentai porn games
naked celebrities
celeb sex tapes
hot gay sex
animated porn
naked celebrities
Pustevny sa chodí aj za dobrou lyžovačkou. Je to známe stredisko s 11 lyžiarskymi vlekmi a 9 zjazdovkami a krásnymi bežeckými terénmi.
Len keby ten sneh napadal.
 Dostanete sa tu po ceste z Prostrednej Bečvy. V zime bývajú obyčajne nutné teťaze, túto zimu však nie. (V nedeľu 12.1. bolo už o 10.00 parkovisko na Pustevnách plné a organizátori zabezpečili kyvadlovú dopravu z Prostr. Bečvy autobusami ČSAD v cene 20 Kč za dospelú osobu)
Alebo lanovou dráhou z Trojanovíc. (asi 110 Kč za spiatočný lístok)
Pustevny a okolie:
mapa


 

Nájdi si cestu
    Show the options

štart :  alebo 

Cieľ      :  alebo