­

krajinou10

Orchideeën Hoeve (teraz Pantropica) je domov pre svet plný farieb a kvetov.
Na celkovej ploche 26.000 m2 sa tu nachádzajú tri tematické záhrady. Ťahákom sú orchidei v ich prirodzenom prostredí. V tropickej záhrade môžete obdivovať 3000 druhov orchideí, najmä divokých orchideí. V údolí motýľov zas tisíce motýľov. V prirodzenom prostredí periel prírody, orchideí a motýľov, sa naučíte ako to prebieha v skutočnej prírode.

 

V centrálnom Holandsku, na severe Flevolandu, severovýchodne od mesta Emmeloord, sa nachádza ďalšia kvetinová zaujímavosť. Vo svojich skleníkoch vytvorila rodina Maarsen vernú kópiu prirodzeného prostredia exotických kvetín - orchideí.

5 4
Motýľe motýľe Motýľe Motýľe
Motýľe motýľe Motýľe Motýľe
tropicky raj tropický raj tropický raj tropicky raj
tropicky raj tropický raj tropický raj tropicky raj

Tropické záhrady, simulovaný kus džungle, sú domovom pre tisícky divokých orchideí a mnoho z nich je možné obdivovať len v týchto záhradách. Ale to nie je všetko! V údolí motýľov nájdete nielen motýle , ale aj tropických vtákov, plazov a rybníky plné rýb.

Záhrada Malajzia (The Malasyan garden) je najväčšia. Má rozlohu viac ako 2000 metrov štvorcových. 18 metrov dlhý most spája jej dve polovice. Teplé a vlhké podnebie je priam hmatateľné. Orchidey tu rastú v bujnom dažďovom pralese, obklopené zelenými rastlinami a stromami.

Orientálna záhrada (The Taiwanese Garden) je úplne v atmosfére ďalekého východu. Popri stovky druhov orchideí sú tu krásne čajové domčeky s posedením a s krásnymi rybníkmi.

Údolie motýľov (The Butterfly Valley) vzniklo roku 2008. Je to najväčšia motýlia záhrada v Európe (1500m2) a jej atmosféra je úplne odlišná od ostatných záhrad. Tisíce motýľov poletujú medzi obrovskými skalnými útvarmi, v okolí potokov, vodopádov a vlniacich sa farebných húštin. Mnoho farebných, kvitnúcich rastlín, ktoré poskytujú nektár pre motýle, dotvárajú celkovú atmosféru.

Súhra prírody, nákupné centrum a reštaurácia poskytujú tropickú zábavu na celý deň pre všetky vekové kategórie. Obľúbenosť týchto atrakcií dokazuje to, že viac ako 200.000 ľudí ročne navštívi tento skleníkový komplex.
Prehliadka záverom pokračuje aj cez skleníky plné kvitnúcich kvetov, prevažne orchideí, pripravených na export.
Ukážka pestovateľského umenia rodiny Maarssen určite stojí za videnie.
Orchideeën Hoeve je úplne krytý, nemá žiadne limity a je prístupný aj pre vozíčkarov.

Orchideeën Hoeve je otvorený po celý rok a okrem sviatku Nový rok.
Pondelok až Sobota 09.00 hod - 18,00
Nedeľa a sviatky 11.00 - 18.00 hod

Orchidea - už samotné slovo znie exoticky a dobrodružne. V jej kvetoch sa snúbi nadpozemská krása s exotickým vzhľadom a tie uchvacujú a priťahujú našu pozornosť priam magicky. Orchidei patria k najmladšej skupine kvitnúcich rastlín na zemi, ale nič nezabránilo tomu, aby sa stali najpočetnejšou čeľaďou rastlín. Na celom svete sa rastie viac než 31 000 druhov orchideí. Vyskytujú sa po celom svete, od veľmi teplých až po veľmi chladné oblasti na najneobvyklejších miestach: koruna stromu, vodná hladina, a dokonca aj pod zemou. Väčšina orchideí pochádza z Ázie, Strednej a Južnej Ameriky, kde ich nájdeme predovšetkým v tropických dažďových pralesoch a horských pralesoch. Orchidei môžete pestovať v obývacej izbe hoci na okennej rímse. Je ale len logické, že väčšina druhov potrebujú osobitnú starostlivosť, hlavne zavlažovanie, hnojenie a správnu teplotu.

Geolocalisation bp
   
Zobraziť možnosti
Z :
Do :

zdroj: www.orchideeenhoeve.com

­