­

krajinou10

keukenhofKaždý rok má Keukenhof svoju tému, ideu, hlavnú myšlienku. Okolo nej sa točí celý ročník. Aranžujú sa podľa nej pavilóny, hlavné motto a celkovo celá výstava. V roku 2018 je téma Keukenhofu Romantika v kvetoch. Koniec koncov, tieto dva pojmy sú neoddeliteľne prepojené. Najkrajší záhradný park na svete s jeho kvetmi má predsa tu pravú romantickú, jarnú náladu.

Nuž nebol som prvý krát na tomto mieste a kto chodí pravidelne na tento web to isto  vie. Od poslednej návštevy uplynulo pol desaťročia a návštevnosť Keukenhofu je stále na stúpajúcej krivke. Lenže kam sa dá ešte zájsť? Nový vstup a novovybudované priľahlé parkoviská sa dokážu postarať o valiace sa davy z celej Európy. Čo nestíha sú priľahlé komunikácie a tak sa musíte pripraviť na kolóny pri príjazde a aj pri odchode.  Napokon môže byť váš čas strávený v zápchach dlhší ako samotná prehliadka záhrady. To môže stáť za úvahu, či sa to oplatí. Ja doporučujem si privstať a návštevu vykonať doobeda.
Mne sa páčilo, že medzi babylonom jazykov bolo, popri češtine, počuť aj slovenčinu. A čo môže viac prekvapiť, ako keď sa tu stretnete z rodákom zo susednej dediny...
Každý rok má Keukenhof svoju tému, ideu, hlavnú myšlienku. Okolo nej sa točí celý ročník. Aranžujú sa podľa nej pavilóny, hlavné motto a celkovo celá výstava. V roku 2018 je téma Keukenhofu Romantika v kvetoch. Koniec koncov, tieto dva pojmy sú neoddeliteľne prepojené. Najkrajší záhradný park na svete s jeho kvetmi má predsa tu pravú romantickú, jarnú náladu.
Nosnou farbou je červená, symbol skutočnej lásky. Tulipánová mozaika znázorňujúca  zamilované Jing a Jang, obklopené srdciami je vytvorená z 50 000 kvetov.  Celkovo viac ako 7 miliónov tulipánov, narcisov a hyacintov i ďalších bude kvitnúť počas 3 jarných mesiacov.  Okrem  32 hektárov záhrad  s 800 vzácnymi odrodami tulipánov si môžete vychutnať nádherné kvetinové predstavenia, prekvapujúce inšpiratívne zákutia, unikátne umenie a nádherné udalosti.
Nenechajte si ujsť výstava Tulipanománia v pavilóne Juliana. Venuje sa podrobne a multimediálne udalostiam s pred 400 rokov, keď v Holandsku praskla prvá finančná bublina na svete. Na jej vrchole sa dal za vrecúško cibuliek kúpiť dom v Amsterdame.
Historický park bol navrhnutý uprostred romantického obdobia (1857) ako okrasná záhrada pre hrad [Kasteel] Keukenhof. Od roku 1950 kvitnú milióny tulipánov v atmosfére záhrady okolo rybníka s nádhernými výhľadmi a storočnými bukmi.


Vstupné 
Dospelí  18,00 €
Deti (0 až 3 roky) zadarmo
Deti (4 až 17 rokov) 8,00 €
Otvorené v roku 2018
Park Keukenhof je otvorený od 22. marca 2018 do 13. mája 2018 od 08:00 do 19:30.
Pokladňa je otvorená od 08:00 do 18:00.

Pokiaľ chcete o Keukenhofe vedieť viac, odporúčam vás na naše staršie články:
Keukenhof - záhrada Európy (2008)
Keukenhof 2010 - Tulipánová show
Keukenhof 2011
Keukenhof 2012: Poľsko - srdce Európy


Geolocalisation bp
   
Zobraziť možnosti
Z :
Do :

zdroje:www. keukenhof.nl

­